• Домівка
  • Про блог

Творчість та інновації в українських бібліотеках

Iнформаційно-просвітницький блог для бібліотекарів

Feeds:
Публікації
Коментарі
« Конкурс на девіз УБА 2014 р.
Cемінар «Інтеграція тематичних цифрових колекцій у державні та світові інформаційні системи» »

До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

7 Березня, 2014 від libinnovate


Shevchenko_LCНаціональна бібліотека України імені В. І. Вернадського до ювілею пропонує Меморіальну електронну колекцію «Т. Г. Шевченко». Це віртуальна меморіальна електронна колекція документальних джерел, присвячених особистості видатного українського поета Т. Г. Шевченка: бібліографічна база даних, електронні виставки, книги, зображення, галереї, ресурси Інтернету.
Не можу не зазначити, що в цьому ресурсі представлений і бібліографічний покажчик «Тарас Шевченко в Бібліотеці Конгресу США», одним з укладачів якого була і автор цього блогу. :-)

  • Натисніть, щоби поділитися на Twitter (Відкривається у новому вікні)
  • Click to share on Blogger (Відкривається у новому вікні)
  • Натисніть, щоб надрукувати (Відкривається у новому вікні)
  • Натисніть, щоби поділитися на LinkedIn (Відкривається у новому вікні)
  • Click to share on Facebook (Відкривається у новому вікні)
  • Натисніть, щоб надіслати це другові по e-mail (Відкривається у новому вікні)
  • Натисніть, щоби поділитися на Pinterest (Відкривається у новому вікні)

Подобається це:

Подобається Завантаження…

Пов’язано

Опубліковано в бібліотека | Позначено Бібліотека Конгресу США, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Т.Г.Шевченко, бібліографічний покажчик | 11s коментарів

Відповідей: 11

  1. на 9 Березня, 2014 at 10:10 am Віта Раєвська

    Українці! Зважмо! З цих двісті років світлу пам’ять про Великого Кобзаря понад сто років шанували в Російській імперії, сімдесят років вшановували у Радянському Союзі, і ось вже двадцять три роки вшановують в Незалежній Україні. І ось цьогоріч влада Москви відкрила пам’ятник Шевченкові. Значить шанують. То навіщо новітня українська влада нині так заповзято розпалює ворожнечу між нашими народами? Щось тут не так…


  2. на 9 Березня, 2014 at 10:18 am Віта Раєвська

    А хто скаже, скільки пам’ятників Т.Г.Шевченку відкрито в тій же Німеччині? Не секрет, що у цій країні мешкає досить багато мігрантів та емігрантів з України, і кожен з них хотів би мати для своєї душевної втіхи на чужині місце, де було би можна поклонитися Кобзареві, зосередитись сутності українства, на сенсі життя, знайти душевну рівновагу для подальшого…


  3. на 9 Березня, 2014 at 10:32 am Віта Раєвська

    Вибачаюсь, що не встигла подякувати автора блогу за цей пост. Дякую, Валентино Степанівно! І за створений покажчик також велика Вам дяка. Я для себе зробила відкриття, бо не очікувала, що в бібліотеці Конгресу США є вісімсот (!) друкованих видань Шевченкіани. Це чудово! А чи так само багатою є Шевченкіана Національної парламентської бібліотеки я не знаю. Де б про це взнати?


  4. на 9 Березня, 2014 at 3:49 pm ВП

    Віті Раєвській: Російська влада, засоби масовоі інформаціі розгорнули справжню інформаційну війну проти украінців і украінськоі держави. Будь ласка, дивіться не лише російські телевізійні канали. Думайте, аналізуйте інформацію. А відкривати пам’ятник Шевченку в краіні, яка ввела війська в Украіну, зазіхає на іі територію, вважаю цинічним. Це в Росіі – не прояв протесту проти війни і поваги до Украіни, це – цинізм і окозамилювання з боку російськоі влади. Ми живемо у складні часи, коли перевіряється порядність, людяність, любов до Батьківщини. А кількість видань Шевченка в будь-якій бібліотеці можна, думаю, підрахувати за електронним каталогом 🙂


  5. на 9 Березня, 2014 at 10:07 pm Віта Раєвська

    ВП: щоб Ви знала – для того, щоби встановити пам’ятник в березні 2014 року скульптор мав би отримати замовлення за рік перед цим, а ливарники – щонайменше за пів року. А визначити місце встановлення памятника на генплані міста Москви задовго до цього. Тож пов’язувати цю подію з тим, що відбувається в Криму за тиждень не варто. Це дві не поєднані між собою дії Російської Федерації. В усякому разі мені так здається. Втім Ви маєте право на свою окрему думку. Багато ваших міркувань мені подобаються. А цей Ваш блог хай напрацьовує синтетичні думки з гострих питань українського сьогодення; блог це може. Слава Україні!


  6. на 10 Березня, 2014 at 12:10 pm Историк

    Извините, я одну реплику на тему Отечества. Вспомните, как крестьяне много веков подряд на всех просторах Российской Империи, включая и Малороссийские земли, молились за царя и Отечество. Вспомните, как люди страны СССР горячо и искренне любили свое многонациональное Отечество, и это даже отражал герб страны СССР. Наверное, чехи и словаки некогда любили свою Родину – Чехословакию. Народы Югославии любили свою Родину – Югославию. И таких примеров только в современном мире более чем достаточно. По сути, вся история трансформации человеческого общества – это пример поиска людьми лучших организационных форм своей жизни. Причем, как отдельными семьями, так и целыми этносами и народами. От достигнутого – к лучшему! Этот мотив, видимо, и сегодня служит ориентиром для львовян, дончан и крымчан. А у националистов сегодня, видимо, другие взгляды. На вопрос «кто же прав», отвечу: прав каждый народ, выражая свое коллективное общее мнение. И никакие «держиморды» не имеют права помыкать народом.


  7. на 10 Березня, 2014 at 12:23 pm Валентина Осика

    Як бачимо, шевченкіана в США складає вісімсот друкованих видань. А яка ж шевченкіана в Росії? Сто? Вісімсот? Тисяча? Дві тисячі? Скільки? Бо це – критерій. І ще й який!


  8. на 11 Березня, 2014 at 1:07 pm Джонатан

    Не ищите памятники Т.Шевченко в Германии. Это не их герой! Известно как в июле 2009 года мэр города Киева Л.Черновецкий предложил было послу Германии в Украине рассмотреть возможность установки в Берлине памятника великому украинскому поэту Тарасу Шевченко. Но за истекшие четыре года этот вопрос в Германии даже не рассмотрен. И поэтому памятника Т.Шевченко там не собираются устанавливать. Вам ПРИКРО? … Мені дуже прикро… Начуваймося! Воріженьків України не так вже й важко розгледіти під камуфляжем фейкових “друзів”, якщо цього бажати. Источник: http://censor.net.ua/n94541


  9. на 11 Березня, 2014 at 2:10 pm ВП

    Будь ласка, дотримуйтеся теми постів.


  10. на 11 Березня, 2014 at 7:00 pm Бурлак Нина Петровна

    Валентине Осыке в ответ:
    Творчество Тараса Шевченко принадлежит и украинской, и русской литературе. Такова основная мысль выставки, посвященной 200-летию со дня рождения великого поэта. Она открылась в музее Пушкина на Пречистенке. На выставке представлено более 400 экспонатов из 17 российских и 2 украинских музеев. Интересно, что почти все чиновники и деятели культуры, так или иначе участвовавшие в создании выставки, оказались с украинскими корнями. “Великий кобзарь”, как и другие славянские национальные поэты, обладал обострённым чувством любви к своей Родине. Для украинской литературы он значит столько же, сколько Пушкин – для русской. В конце года планируется выпуск брошюры с документами из архивов России и Украины. К изданию приложат диск с советскими фильмами о Тарасе Шевченко, передаёт ИТАР-ТАСС.
    Источник: – http://radiovesti.ru/article/show/article_id/129964


  11. на 12 Березня, 2014 at 11:55 am українка з Казані

    Цікаве повідомлення про цікавий факт у пості, не менш цікаве повідомлення про факт Ніни Петрівни. Додам від себе ще й посилання на відеорепортаж:
    http://www.vesti.ru/only_video.html?vid=583864



Коментарі закрито

  • Бібліоблоги України

    ↑ Grab this Headline Animator

  • УБА в соціальних мережах

    twitter facebook twitter twitter twitter twitter twitter

  • Мітки\Tags

    ALA CILIP IFLA LEAP ІФЛА Адвокація Американська бібліотека Американська бібліотечна асоціація Асоціація «Інформатіо-Консорціум» Бібліоміст Верховна Рада України Всеукраїнський день бібліотек День бібліотек Електронні книжки Захист персональних даних Кодекс етики Національна парламентська бібліотека України Посольство США США УБА Українська бібліотечна асоціація авторське право адвокасі безпека блог бібліотека бібліотеки в США бібліотечне обслуговування незрячих веб-сайт вебкаст відео відкритий доступ вітання громада девіз дослідження доступ до Інтернету діти е-книга е-книги електронна книга електронні книги етика бібліотекаря закон законодавство зарубіжний досвід книга кодекс етики бібліотекаря конкурс конференція конфіденційність лідерство мобільні бібліотеки молоді бібліотекарі міжнародна співпраця наука освіта офіційна інформація партнерство права людини програма Бібліоміст проект проект LEAP публічні бібліотеки семінар соціальні мережі співпраця з громадою читання шкільна бібліотека інвалідність інновація інновації інтелектуальна свобода інтернет інформаційні технології
    • Перегляд фільмів у бібліотеках. Це законно?
  • Останні коментарі

    ВП до Дякую за увагу та спілкув…
    колега до Дякую за увагу та спілкув…
    Ираида Ивановна до Дякую за увагу та спілкув…
    В.Катерина до Дякую за увагу та спілкув…
    відділ нотного фонду до Дякую за увагу та спілкув…
    провідний бібліотека… до Дякую за увагу та спілкув…
    Конструктивна до Дякую за увагу та спілкув…
    две оптимистки до Дякую за увагу та спілкув…
    Юморина до Дякую за увагу та спілкув…
    Авель до Дякую за увагу та спілкув…
  • Корисні посилання

    • biblio_novichok
    • Blogoreader – українська блогосфера
    • Bookworm – Блог для читачів бібліотеки м. Суми
    • Библиомир – блог библиотекарей Беларуси
    • Библиотека без барьеров
    • Библиотеки и молодежь – Блог Российскай государственной библиотеки для молодёжи
    • Блог Відділу мистецтв Бібліотеки для молоді м. Києва
    • Блог Долинської ЦРБ
    • Блог Заліщицької ЦБС
    • Блог Каланчацької ЦБС
    • Блог Кіровоградської ОУНБ
    • Блог Могилянської Бібліотеки
    • Блог Посольства США в Україні
    • Блог Решетилівської ЦРБ
    • Блог Тернопільської обласної бібліотеки для молоді – Відділ мистецтв
    • Блог Тетяни Ярошенко "Могилянська Бібліотекарка"
    • Блог Тульчинської ЦРБ
    • Блог Херсонської обласної бібліотеки для дітей
    • Блог Херсонської обласної бібліотеки ім. Гончара
    • Бібліоміст – проект "Глобальні бібліотеки" в Україні
    • Бібліоміст Івано-Франківськ
    • Бібліомісток – блог Вінницької ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва
    • Бібліотека ВДНЗУ "УМСА"
    • Бібліотека ВНУ – ресурси для науки та освіти
    • Бібліотечна палата
    • Бібліотечний автобан
    • Бібліотечний гопак або блог Pani Ne Bibliotekar
    • Инновации в библиотеках
    • Ключ до фінансування Барської громади
    • Методист библиотеки: блог Харьковской ГНБ им. В.Г. Короленко
    • Методична служба публічних бібліотек Києва
    • Мистецька палітра Чортківщини – блог Чортківської ЦБС
    • Мышь библиотечная
    • Нетикет, веб-спілкування
    • Новости из жизни американских библиотек
    • Пан Бібліотекар
    • Проект "Інтернет для читачів публічних бібліотек" України
    • Рок-н-ролл в библиотеке
    • Товариство Чернігівських Бібліофілів
    • Українська бібліотечна асоціація
    • ЦБС Дніпровського району м. Києва
    • Электронный читальный зал Днепропетровской ЦБС
    • Юношеские библиотеки Украины
  • Підписатися на новини блогу

    Email

  • Архіви

  • Березень 2014
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
    3456789
    10111213141516
    17181920212223
    24252627282930
    31  
    « Лют   Кві »
  • UA TOP Bloggers
  • Blog Stats

    • 424 053 hits

WPThemes.


  • Слідкувати Вже підписалися
    • Творчість та інновації в українських бібліотеках
    • Already have a WordPress.com account? Log in now.
    • Творчість та інновації в українських бібліотеках
    • Налаштувати
    • Слідкувати Вже підписалися
    • Реєстрація
    • Увійти
    • Копіювати коротке посилання
    • Поскаржитися на цей вміст
    • View post in Reader
    • Manage subscriptions
    • Згорнути цю панель
 

Завантаження коментарів…
 

    %d блогерам подобається це: