«Для подолання цифрової нерівності в державі та підвищення доступу до населення до важливої економічної та соціальної інформації, у ВР пропонують забезпечити розвиток ІТ-інфраструктури у публічних бібліотеках». Читати інформацію тут. Те саме тут. Додам те, що залишилося за лаштунками інформаційних повідомлень. Це стало можливим завдяки проекту «Бібліоміст», який реалізує IREX у партнерстві з УБА, Міністерством культури України, місцевими органами влади, публічними бібліотеками. А починалося все з УБА, яка на початку 2000-х ініціювала перші проекти LEAP за підтримки Посольства США в Україні, розробила методичні засади цієї нової бібліотечної послуги. Тоді президента УБА разом з представником Міністерства культури України було включено до робочої групи, що була скликана Комітетом з інформатизації. Члени цієї робочої групи збиралися «Інтернетизувати» поштові відділення, щоби громадяни могли користуватися Інтернетом. Тоді від президента УБА вони вперше почули про роль і можливості публічних бібліотек. УБА дуже багато працювала з фондом Білла та Мелінди Гейтс та Міністерством культури України, щоби програма «Бібліоміст» «прийшла» до України. Пройшло десятиліття, перш ніж робиться спроба прийняти відповідний закон. Це стало можливим завдяки програмі «Бібліоміст» і наполегливій роботі бібліотекарів по всій Україні. УБА теж добре попрацювала! Сподіваюся, що депутати підтримають…
Законопроект №3710 “Щодо підтримки інформатизації публічних бібліотек”
18 Грудня, 2013 від libinnovate
Опубліковано в бібліотека | Позначено Адвокація, Бібліоміст, Верховна Рада України, Посольство США, УБА, Українська бібліотечна асоціація, закон, партнерство, публічні бібліотеки, LEAP, інформатизація | 27s коментарів
Відповідей: 27
Коментарі закрито
УБА в соціальних мережах
Мітки\Tags
ALA CILIP IFLA LEAP ІФЛА Адвокація Американська бібліотека Американська бібліотечна асоціація Асоціація «Інформатіо-Консорціум» Бібліоміст Верховна Рада України Всеукраїнський день бібліотек День бібліотек Електронні книжки Захист персональних даних Кодекс етики Національна парламентська бібліотека України Посольство США США УБА Українська бібліотечна асоціація авторське право адвокасі безпека блог бібліотека бібліотеки в США бібліотечне обслуговування незрячих веб-сайт вебкаст відео відкритий доступ вітання громада девіз дослідження доступ до Інтернету діти е-книга е-книги електронна книга електронні книги етика бібліотекаря закон законодавство зарубіжний досвід книга кодекс етики бібліотекаря конкурс конференція конфіденційність лідерство мобільні бібліотеки молоді бібліотекарі міжнародна співпраця наука освіта офіційна інформація партнерство права людини програма Бібліоміст проект проект LEAP публічні бібліотеки семінар соціальні мережі співпраця з громадою читання шкільна бібліотека інвалідність інновація інновації інтелектуальна свобода інтернет інформаційні технологіїОстанні коментарі
ВП до Дякую за увагу та спілкув… колега до Дякую за увагу та спілкув… Ираида Ивановна до Дякую за увагу та спілкув… В.Катерина до Дякую за увагу та спілкув… відділ нотного фонду до Дякую за увагу та спілкув… провідний бібліотека… до Дякую за увагу та спілкув… Конструктивна до Дякую за увагу та спілкув… две оптимистки до Дякую за увагу та спілкув… Юморина до Дякую за увагу та спілкув… Авель до Дякую за увагу та спілкув… Корисні посилання
- biblio_novichok
- Blogoreader – українська блогосфера
- Bookworm – Блог для читачів бібліотеки м. Суми
- Библиомир – блог библиотекарей Беларуси
- Библиотека без барьеров
- Библиотеки и молодежь – Блог Российскай государственной библиотеки для молодёжи
- Блог Відділу мистецтв Бібліотеки для молоді м. Києва
- Блог Долинської ЦРБ
- Блог Заліщицької ЦБС
- Блог Каланчацької ЦБС
- Блог Кіровоградської ОУНБ
- Блог Могилянської Бібліотеки
- Блог Посольства США в Україні
- Блог Решетилівської ЦРБ
- Блог Тернопільської обласної бібліотеки для молоді – Відділ мистецтв
- Блог Тетяни Ярошенко "Могилянська Бібліотекарка"
- Блог Тульчинської ЦРБ
- Блог Херсонської обласної бібліотеки для дітей
- Блог Херсонської обласної бібліотеки ім. Гончара
- Бібліоміст – проект "Глобальні бібліотеки" в Україні
- Бібліоміст Івано-Франківськ
- Бібліомісток – блог Вінницької ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва
- Бібліотека ВДНЗУ "УМСА"
- Бібліотека ВНУ – ресурси для науки та освіти
- Бібліотечна палата
- Бібліотечний автобан
- Бібліотечний гопак або блог Pani Ne Bibliotekar
- Инновации в библиотеках
- Ключ до фінансування Барської громади
- Методист библиотеки: блог Харьковской ГНБ им. В.Г. Короленко
- Методична служба публічних бібліотек Києва
- Мистецька палітра Чортківщини – блог Чортківської ЦБС
- Мышь библиотечная
- Нетикет, веб-спілкування
- Новости из жизни американских библиотек
- Пан Бібліотекар
- Проект "Інтернет для читачів публічних бібліотек" України
- Рок-н-ролл в библиотеке
- Товариство Чернігівських Бібліофілів
- Українська бібліотечна асоціація
- ЦБС Дніпровського району м. Києва
- Электронный читальный зал Днепропетровской ЦБС
- Юношеские библиотеки Украины
Підписатися на новини блогу
Архіви
Blog Stats
- 427 574 hits
Чудова законодавча ініціатива! Однак… А чому тільки публічних? Шкода, що УБА постійно оминає увагою бібліотеки шкільні, які так само є складовою біблотечної системи України і так само мають отримувати державну підтримку.
Ще про це: http://news.finance.ua/ua/~/1/2013/12/17/315031
Пані Ліліє, я Вас запитаю, а чому? Я абсолютно з Вами погоджуюся, проте треба, щоби в УБА були ініціативні люди, які просуватимуть цей напрям. І ще одне, а хіба немає рішення, що всі школи України мають бути підключені до Інтернету?
Интересно, кто же стал инициатором такого законопроекта?
Какая политическая сила? Или это сделало министерство культуры,
то есть действующее правительство?
Дякую, тепер знатиму, що сьогодні вже понад 2 тис. сучасних бібліотек надають соціально-орієнтовані iнтернет-послуги. I вони охоплюють 16% населення краiни. Так сказав голова Комітету ВР з питань інформатизації та інформаційних технологій Валерій Омельченко. А було би цiкаво знати, у якому ж спiввiдношеннi такому досягненню ми повиннi завдячувати рiзним закордонним грантам i зусиллям держави вiдповiдно?
Пропоную послухати i подивитись вступне слово Прем’єр-міністра України на засіданні Уряду 18 грудня 2013 року – http://www.kmu.gov.ua/control/uk/videogallery/gallery?galleryId=246925174& . Там в залi сидiв i мiнiстр культури пан Новохатько. Оголосiть УБА пiдтримку курсу соцiального розвитку нашоi краiни обраного керiвництвом нашоi держави. Будьмо патрiотами своеi держави!
Я звичайний держслужбовець районноi ланки. Пропоную послухати i подивитись вступне слово Прем’єр-міністра України на засіданні Уряду 18 грудня 2013 року – http://www.kmu.gov.ua/control/uk/videogallery/gallery?galleryId=246925174& . Там в залi сидiв i мiнiстр культури пан Новохатько. Оголосiть УБА пiдтримку курсу соцiального розвитку нашоi краiни обраного керiвництвом нашоi держави. Будьмо патрiотами своеi держави!
Президента ВО “Свобода” не цiкавить фiнансування бiблiотек у 2014 роцi. Почитати його заяву тут: http://www.pravda.com.ua/news/2013/12/19/7007770/
Богдані: Ви якось дивно читаєте… Логіка: зелене, кисле, веселе…. Так часом буває на нашому блозі 🙂 хто про що.
Валентино Степанівно!
Ось Ви так відповіла “богдані”…
Невже Ви впевнені у тому, що інформатизацію публічних бібліотек можна здійснювати без відповідного фінансування? І якщо та чи інша політична сила у Пврламенті виступає проти прийняття бюджету, то вона не чинить опору інформатизації бібліотек?
ВП: Де можна ознайомитись з потугами ВО “Свобода” щодо піклування цієї політичної сили про розвиток українських бібліотек? Чи може вони чекають особливого запрошення від УБА? 🙂 Якщо так, то надішліть їм таке запрошення від президії УБА. Будьмо привітними і гостинними!
Усіх з наступаючим Новим Роком! 🙂
Все, чем располагают сегодня украинские библиотеки, создано предыдущими правительствами, начиная с советских. Что-то было сделано и правительством нинешней опозиции в 2004-2010гг. Но партией “Свобода” для библиотек не сделано ничего. И это неоспоримый факт. Для того, чтобы убедиться в этом, достаточно посмотреть библиотеки тех районов и местечек западных областей Украины, в местных советах которых большинство имеет ВО “Свобода”. И в планах их нет ничего подобного в отношении библиотек. Так что не нужно “ля-ля” 🙂
А чи не написати депутатам листи з вимогою підтримати цей закон? А то кудись пішло обговорення не туди… Давайте обговорювати пости відповідно до їхньої теми!
ВП: Писати потрібно, бо це буде ознакою активності УБА, як громадської організації бібліотекарів. Але, “вимагати”… – це не демократично. Мабуть все-таки: “радити”, “пропонувати”, “просити”, “переконувати”. І зробити це має керівний орган УБА – президія УБА, і лист може бути один – до ВРУ. Та якщо той чи інший комітет ВРУ і став ініціатором такого законопроекту, то навіщо взагалі такий лист до ВРУ писати?
Согласна, “Ясно і чітко”. Правильно говорите.
Друзья! Давайте вспомним пресловутую “диктатуру пролетариата” образца 1917 года, когда два матроса могли выводить во двор Зимнего дворца в городе Петрограде и расстреливать членов правительства “именем революции”, то есть без суда и следствия. Не считая количества жертв и не обременяя себя погребением жертв. Взаимодействие с властью должно быть политкоректным; это – демократия. А выступать с позиций силы и угроз – это диктатура. А диктатура любого цвета – позорное явление. И “оранжевая диктатура” не исключение. Читайте книги, пока они есть.
А мені здається, що в УБА має бути не один законопроект щодо подальшого розвитку бібліотек, а ціла низка таких пропозицій. Як на поточний момент, так і на більш віддалену перспективу. Але, в портфелі УБА сьогодні порожньо. Немає ідей і немає пропозицій. Чому? Давайте хоча б оголосимо прізвища науковців, членів УБА. Щоб світ знав науковий творчий потенціал УБА у законотворчій діяльності. І усвідомлював чого від УБА можна очікувати, а чого не слід.
Закон щодо інформатизації публічних бібліотек потрібен. Особливо у сільській місцевості. Але це – шлях широкої інформатизації. А щодо інформатизації районних бібліотек, то може варто спершу ставити питання про, так би мовити, “прецедентну інформатизацію”? Це коли у бібліотеці з’являється один (перший!) комп’ютер підключений до мережі інтернет. А один такий комп’ютер бібліотеці може надати місцева РДА зі своїх внутрішніх можливостей. Така чергновість вирішення цього питання відповідала би принципам соціальної справедливості. І нагадувала б ту ситуацію, коли народний ватажок особисто веде громаду до перемоги. Райрада і РДА “de-facto” і “de-yure” = сучасні “ватажки” своїх районних громад. Затримка за малим – ініціювати цей процес :). За місяць-два ми отримаємо не менше двох сотень інформатизованих бібліотек. Невже не варто? Усіх з Новим Роком!
Не без интереса прочитала сегодня о том, что после визита президента Украины В.Януковича в Китай эта страна стала вторым торговым партнером Украины по объемам взаимной торговли, и что была достигнута договоренность о реализации нескольких стратегических проектов с Китаем. Припомнилось какое огромное количество компьютеров в прошлом году подарил Китай украинским школам. И… размечталась на аналогичный подарок нашим публичным библиотекам. Скептиков предупреждаю: “мечтать не вредно, вредно не мечтать!” 🙂
Вікторія! Знайте: мрії збуваються…
Особливо мрії Вікторії! 🙂
Ясно і чітко: УБА разом з іншими партнерами вже зробила свою справу – законопроект підготовлений. Тепер треба, щоби депутати, яких Ви і всі інші обирали, підтримали і проголосували “за”. Якщо депутати отримають тисячі листів від бібліотекарів і читачів книгозбірень з вимогою, так – з вимогою, пітримати цей закон, то вони замисляться… Час діяти кожному. Не сподівайтеся, що все вирішиться само собою… Депутати повинні представляти своїх виборців… Ви, звичайно, можете їх просити, переконувати, радити… Проте вони мають представляти громадян, які їх обирали і утримують. Вони повинні чути ці голоси – громаян, які їх обирали… Це – демократія.
ВП: Вибачаюсь, але де і коли відбувалось обговорення цього бібліотечного законопроекту з членами УБА? І якщо вже так сталося, що президія УБА не залучила широке коло членів УБА і пересічних бібліотекарів до такого обговорення, то повинна тепер вимагати від ВРУ прийняття такого закону. А ми будемо вимагати від УБА, щоб УБА вимагала від ВРУ. По-вашому – це демократія…
Члену УБА: підтримую Вас, що треба більше демократії! Долучайтеся! Ось на цьому блозі, чому би Вам не обговорити цей закон та й всі інші професійні питання, про які тут розмішені пости? Вашого професіоналізму і позитивного налаштування бракує на цьому блозі! Дуже чекаю професійної розмови!
ВП: Тут на блозі мабуть усі дописувачі – члени УБА. Бо сторонні такої активності не демонстрували б. Цей проект закону можна обговорювати на цьому блозі при наявності його тексту. І до того, як він опинився у ВРУвже як законопроект. Ви той шнанс і той час пропустила. А тепер ваш блог у такому обговоренні вже, як то кажуть, поза грою. Невже Ви це не розумієте? Дивно…
Ірині: Ой… Перепрошую! Я нічого не зробила… Пропустила той шанс! 😦 Тож долучайтесь! Ви – бібліотекар – знайдіть текст закону. Організуйте обговорення! Напишіть депутатам свої пропозиції. Вони доповнять і змінять. Це ж проект! Змініть членів президії УБА! Заведіть свій блог! Дійте, а не просто … У новому році все можливо! А якщо не захочете… Бажаю Вам щоби всі Ваші бажання здійснилися самі по собі… без Вашої участі, лише по Вашому одному слову… 🙂 З Новим Роком! Щастя Вам і натхнення!
Цей закон – це насамперед кошти. Біл Гейтс своїми грошима поділився, хочай під авторитет своєї дружини. Хоч дружини і доньки є і в українських олігархів. У того ж Л.Черновецького. Та чи він один такий? Але мислення у наших мерів-нуворишів інше: використати владу для подальшого збагачення власного. А в цей час благодійництво у світі є і воно набуває обертів. Бути багатим і жадібним дедалі стає не модним. Тренд в іншому – щедро ділитися з іншими. А для себе набуті капіталістичною формою ведення господапрства статки викоистовувати лише як символ свого великого розуму і здібностей.
І ось ще один такий факт. За час перебування на посту мер міста Нью-Йорка мільярдер Майкл Блумберг оплачував установку в місті акваріумів, харчування співробітників, перельоти на приватному літаку і всі службові поїздки. До того ж, цей градоначальник відмовився від зарплати і отримує як символічну оплату праці один долар щорічно. (! 🙂 ) Загалом за 12 років свого мерства цей мер Нью-Йорка витратив більше 263 мільйонів на охорону здоров’я, мистецтво та інші потреби міста. Зокрема, нью-йоркський Метрополітен-музей отримав від Блумберга упродовж 12 років пожертвування на суму 30 мільйонів доларів. Не зважаючи на те, що Блумберг жодного дня не жив у резиденції мера Нью-Йорка, він самостійно оплатив ремонт будівлі. І це мабуть ще не все. Ментальність тих, хто йде у владу – ось де криється суть!
Щойно партійний лідер євромайдану Арсеній Яценюк заявив: «Ми полюємо на українських корупціонерів!». Одним із пунктів плану дій ВО “Майдан” є підготовка до антикорупційних розслідувань стосовно уряду Миколи Азарова, адміністрації президента та всієї української влади.
Варто нагадати, що низовою ланкою урядової вертикалі є відділи культури РДА та управління культури ОДА. Не виключено, що і ці посадові особи причетні до корупційних дій при здійсненні фінансового забезпечення українських публічних бібліотек. Інколи цілком самостійно, а в інших випадках – втягуючи в корупційні дії директорів підпорядкованих бібліотек. До цих пір такі факти належним чином не розслідувались, бо покривались іншими органами влади на місцях: прокуратурою, міліцією, судами, територіальними департаментами праці Мінсоцполітики тощо. Тепер пора. І це добре, що пан Арсеній розуміє це адекватно. В цей час президія УБА має стати на бік цих борців за справедливість від ВО «Майдан», активно допомагати бібліотекам не потерпати від корупційних зазіхань чиновників. І за минулі гріхи чиновники-корупціонери мають понести покарання.
Спасибі “друзям Арсенія”. Ось така думка. Невже за усі минулі роки у президії УБА не накопичились довірливі звернення та заяви членів УБА та бібліотекарів, у яких вони повідомляють про прояви розкрадання і корупції у бібліотеках і проти бібліотек та бібліотекарів? А якщо такі факти є, то чому б нині, коли в країні склався такий благоприємний клімат, повідомити тому ж таки пану Арсенію Яценюку про все, що президії УБА відомо? Це й стане початком наступу громадянського суспільства у бібліотечній сфері на рудименти минулого. Давайте скористаємось і тим, що наша могилянська бібліотекарка добре знає пана за прізвищем С.Квіт. А він, як стало відомо, керує ВО «Майдан». Чи може не склалися довірливі взаємини?