• Домівка
  • Про блог

Творчість та інновації в українських бібліотеках

Iнформаційно-просвітницький блог для бібліотекарів

Feeds:
Публікації
Коментарі
« Відкриття інклюзивного читального залу у Житомирській обласній бібліотеці
Принципи видачі бібліотеками на абонемент е-книг »

Якби закрилася публічна бібліотека?

29 Квітня, 2013 від libinnovate


Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення програми «Бібліоміст» у жовтні-листопаді 2012 р. провів національне опитування. Серед іншого респондентів запитали: «Якби закрилася публічна бібліотека, яку відвідуєте, який вплив це мало б на Вас особисто, Вашу сім’ю, Ваше більш широке оточення?» 82% опитаних вважають, що вплив буде «Скоріше негативний» та «Дуже негативний» для них особисто; 64% відповіли, що «скоріше негативний» та «дуже негативний» вплив матиме закриття бібліотеки на їхню родину; 53% – на їхнє більш широке оточення (дані програми “Бібліоміст”).
Думаю, що це – важливі результати, які треба оприлюднювати в адвокаційній роботі, а особливо у разі загроз закриття книгозбірень.

  • Натисніть, щоби поділитися на Twitter (Відкривається у новому вікні)
  • Click to share on Blogger (Відкривається у новому вікні)
  • Натисніть, щоб надрукувати (Відкривається у новому вікні)
  • Натисніть, щоби поділитися на LinkedIn (Відкривається у новому вікні)
  • Click to share on Facebook (Відкривається у новому вікні)
  • Натисніть, щоб надіслати це другові по e-mail (Відкривається у новому вікні)
  • Натисніть, щоби поділитися на Pinterest (Відкривається у новому вікні)

Подобається це:

Подобається Завантаження…

Пов’язано

Опубліковано в бібліотека | Позначено Адвокація, бібліотека, програма Бібліоміст, публічні бібліотеки | 13s коментарів

Відповідей: 13

  1. на 29 Квітня, 2013 at 8:36 pm Вадим

    В переговорном процессе при возникновении угрозы закрытия местной библиотеки в том или ином населенном пункте для большей убедительности и прежде всего нужно ссылаться не на социологические исследования, а на нормативные документы, запрещающие “просто так” закрыть библиотеку. В таком случае библиотекари могут обращаться в орган прокуратуры и обжаловать действия власти, направленные на закрытие библиотеки.


  2. на 30 Квітня, 2013 at 8:12 am ВП

    Безперечно, пане Вадиме. Проте, щоби не доводити ситуацію до критичної, варто весь час розповідати громаді та владі про роль бібліотеки, займатися адвокаційною діяльністю.


  3. на 1 Травня, 2013 at 8:19 pm Катерина Світогорська

    Коллеги! Запитайте у Гугла – «Бібліотеки Кіровоградського району». Проклікайте сторінки усіх вказаних там сільських бібліотек. І подумайте,
    чи відкриті ті бібліотеки насправді? Що таке 0,25 ставки? Такі ж кепські справи і в бібліотеках-філіях в інших областях України…

    Якщо будь-кому з нас давати 0,25 норми хліба, то що з нами буде?
    Якщо будь-кому з нас давати 0,25 норми води, то що з нами буде?
    Якщо будь-кому з нас давати 0,25 норми повітря, то що з нами буде?
    Якщо будь-кому з нас давати 0,25 норми руху, то що з нами буде?
    Якщо будь-кому з нас давати 0,25 норми волі, то що з нами буде?
    Якщо будь-кому з нас давати 0,25 норми сонця, то що з нами буде?

    Ось так, примірно, відчуває себе громада з такими бібліотеками.
    Так що соціологічні дослідження – це звичайно ж – круто.
    Але, «на всякого мудреца довольно простоты…»
    Прослідуйте за моїми простими роздумами…


  4. на 1 Травня, 2013 at 8:24 pm Настя Маковій

    Дякую, Катерино.
    Біда від закриття бібліотек у селах посилюється від того,
    що там єдиній бібліотеці практично немає ніякої альтернативи.


  5. на 1 Травня, 2013 at 8:37 pm Вадим

    Друзья библиотекари! Мне городскому конечно же сложно судить о том,
    как лучше организовать библиотечное обслуживание на селе, когда там осталось 300-500 жителей. Но чисто теоретически: попробуйте объединить в таких малочисленных населенных пунктах библиотеку, клуб, интернет-пункт, ПДГ от ПСП (II), медиа-кинозал и почту в одно целое.
    И назовите это “Центр коммуникации”. Может выйдет мало-мальски жизнеспособный очаг. Но таким людям конечно же не позавидуешь
    в любом случае.


  6. на 4 Травня, 2013 at 9:34 am Лідія Михайлівна

    Якби у нас на мікрорайоні закрилась філія центральної міської бібліотеки з її старезним нікому непотрібним книжковим фондом і без періодики, то ніхто нічого не втратив би :). А натомість на тих же площах, а це однокімнатна квартира на першому поверсі п’ятиповерхівки, відкрився Інтернет-центр на десять комп’ютерів, то усі тільки б виграли. Впевнена, що в інших містах також є такі самі філії. Частину їх вже пора переформатувати на Інтернет-центри.


  7. на 5 Травня, 2013 at 8:53 pm Айболіт

    А на мій погляд закриття бібліотеки обов’язково призведе до амнезії. Це хвороба така. Характеризується втратою пам’яті. Розрізняють різні патології цього захворювання: від легких до важких та надто важких. Все залежить від того, яку кількість і які саме «бібліотеки» пам’яті у корі головного мозку захворілої людини стануть «закритими» з тих чи інших причин: травма, отруєння тощо. При частковій амнезії людина може не пам’ятати що вона їла на сніданок. При середній – людина не може згадати день народження своєї мами. І важка амнезія – це коли людина не усвідомлює хто вона за прізвищем і яка у неї біографія і тому подібне.

    Втрачаючи свої бібліотеки нація, народ країни де таке відбувається, обов’язково отримуватиме свою загальну «амнезію». І ступінь важкості цього соціального захворювання може стати настільки критичним, що нація, народ гине. Це – справжня катастрофа для країни. І тому жоден поважаючий себе народ не має права припуститися такої помилки. Люди! Не закривайте свої бібліотеки! Це загроза для Вашого життя!


  8. на 5 Травня, 2013 at 9:45 pm Ординатор

    За роки незалежності в Україні закрито більш як три тисячі бібліотек. Це сім відсотків від усієї їх кількості по країні. Ми знаємо, що це не найпотужніші бібліотеки, і що охоплювали вони не сім відсотків населення України. Але, все одно це шлях до «амнезії» суспільства. І ми подекуди таку «слегка амнезию» вже спостерігаємо… Тож будьмо обережними! Бо далі – амнезія середньої важкості і важка…


  9. на 6 Травня, 2013 at 11:04 am Ася Михайлівна

    Утримувати школу в селі, де вже немає школярів, мана справа. Мати сільську раду у селі, де мешкає двадцять осіб теж марна справа. Так нам дозволяє визначати здоровий глузд. І закон. Але, якщо громаду чисельнісю 450 осіб на законних підставах позбавляють бібліотеки, то це рішення позбавлене здорового глузду. Але погляньмо на це з точки зору соціальних аналогій. Друзі, мені здається що певної об’єктивності на оцінку правомірності закриття бібліотек у сільській місцевості додасть відповідь на інше питання: чи залишились у тих селах, де закрили бібліотеки, поштові відділення? Чим не дослідження для нашої УБА? Президіє! Відгукніться”


  10. на 6 Травня, 2013 at 12:44 pm Читач

    Ось у нас в Україні місцева влада останнім часом навадилась закривати бібліотеки. І вже закрили більше трьох тисяч сільських бібліотек. Кажуть, що при цьому дотримуються вимог якогось закону, котрий дозволяє закривати бібліотеки в селах, де мешкає менше 400 чи то 500 осіб. Значить в Україні вже позбавлено бібліотечного обслуговування за місцем проживання більше півтора мільйона жителів. Як свідчать проведені соціологічні дослідження, люди проти таких дій місцевої влади. І проти поблажливості до таких дій з боку держави.

    А як такі справи вирішують, наприклад, у Норвегії? Там також є села, комунами називаються. Відомо, що загальне число комун у Норвегії – 432. Чи у кожній комуні є бібліотека? Чи може половина вже закриті? Хто буває по закордонам, розкажіть.


  11. на 6 Травня, 2013 at 1:38 pm Марія

    Я в Норвегії не була. Але до Вікіпедії заглядаю :). А там пишеться, що в Норвегії, наприклад, вода в будинках – безкоштовна. Норвежці платять тільки за електроенергію для підігріву води. У державних школах зошити, ручки, олівці та інші письмові приладдя, як і підручники – безкоштовні, батькам треба купити тільки портфель та спортивну форму для фізкультури. Якщо дитина навчається в приватній школі, то 80 відсотків вартості навчання оплачує держава.

    А тепер, щоб не їхати до Норвегії, давайте розміркуємо: в країні з такими соціальними стандартами може статися так, що півтора мільйони громадян будуть позбавлені бібліотечного обслуговування за місцем проживання? Я думаю, що таке просто неприпустиме. До речі, їх там всього менше п’яти мільйонів.


  12. на 6 Травня, 2013 at 2:21 pm Oksana

    Позбавити півтора мільйони громадян України читання за місцем проживання – то звичайно брутально. Тому мені стало цікавим поєднання в Україні двох протилежних процесів: таке потужне закриття бібліотек – з одного боку і державної програми розвитку читання – з іншого боку. Як це можна розуміти і прийняти як щирість?

    Але, ці два феномена наразі дійсно одночасно існують. Виходить так, що держава заощаджує деякі кошти, закриваючи бібліотеки у «неперспективних» селах, і водночас надає фінансову допомогу деяким видавництвам для того, щоб вони друкували деякі книги. Бо, бачте, без такої фінансової допомоги видавці ті книги друкувати не бажають. Тобто, держава до видавців використовує одночасно два важелі заохочення: допомагає фінансово і гарантовано закупляє весь тираж надрукованих книг. А чи не вистачило б того, що держава замовляє такі книги і гарантовано здійснює централізовану їх закупівлю для бібліотек? А на заощаджені кошти зберегти половину бібліотек від їх закриття.


  13. на 6 Травня, 2013 at 8:12 pm ВП

    Треба розвивати мобільні (пересувні) бібліотеки. Так роблять у зарубіжних країнах. Така сучасна мобільна бібліотека обслуговує декілька населених пунктів, надає доступ до Інтернету, оновлює колекції книжок, які пропонує користувачам, має чіткий графік роботи і визначені зупинки в населених пунктах. Так працюють в Норвегії, США, Великій Британії та багатьох інших країнах. На цьому блозі ми наводили лінки до відео, що показували паради мобільних бібліотек під час різних бібліотечних заходів у різних країнах, фотографії мобільних бібліотек Фінляндії.



Коментарі закрито

  • Бібліоблоги України

    ↑ Grab this Headline Animator

  • УБА в соціальних мережах

    twitter facebook twitter twitter twitter twitter twitter

  • Мітки\Tags

    ALA CILIP IFLA LEAP ІФЛА Адвокація Американська бібліотека Американська бібліотечна асоціація Асоціація «Інформатіо-Консорціум» Бібліоміст Верховна Рада України Всеукраїнський день бібліотек День бібліотек Електронні книжки Захист персональних даних Кодекс етики Національна парламентська бібліотека України Посольство США США УБА Українська бібліотечна асоціація авторське право адвокасі безпека блог бібліотека бібліотеки в США бібліотечне обслуговування незрячих веб-сайт вебкаст відео відкритий доступ вітання громада девіз дослідження доступ до Інтернету діти е-книга е-книги електронна книга електронні книги етика бібліотекаря закон законодавство зарубіжний досвід книга кодекс етики бібліотекаря конкурс конференція конфіденційність лідерство мобільні бібліотеки молоді бібліотекарі міжнародна співпраця наука освіта офіційна інформація партнерство права людини програма Бібліоміст проект проект LEAP публічні бібліотеки семінар соціальні мережі співпраця з громадою читання шкільна бібліотека інвалідність інновація інновації інтелектуальна свобода інтернет інформаційні технології
    • Перегляд фільмів у бібліотеках. Це законно?
    • Списки заборонених книжок, або про інтелектуальну свободу і роль бібліотек
  • Останні коментарі

    ВП до Дякую за увагу та спілкув…
    колега до Дякую за увагу та спілкув…
    Ираида Ивановна до Дякую за увагу та спілкув…
    В.Катерина до Дякую за увагу та спілкув…
    відділ нотного фонду до Дякую за увагу та спілкув…
    провідний бібліотека… до Дякую за увагу та спілкув…
    Конструктивна до Дякую за увагу та спілкув…
    две оптимистки до Дякую за увагу та спілкув…
    Юморина до Дякую за увагу та спілкув…
    Авель до Дякую за увагу та спілкув…
  • Корисні посилання

    • biblio_novichok
    • Blogoreader – українська блогосфера
    • Bookworm – Блог для читачів бібліотеки м. Суми
    • Библиомир – блог библиотекарей Беларуси
    • Библиотека без барьеров
    • Библиотеки и молодежь – Блог Российскай государственной библиотеки для молодёжи
    • Блог Відділу мистецтв Бібліотеки для молоді м. Києва
    • Блог Долинської ЦРБ
    • Блог Заліщицької ЦБС
    • Блог Каланчацької ЦБС
    • Блог Кіровоградської ОУНБ
    • Блог Могилянської Бібліотеки
    • Блог Посольства США в Україні
    • Блог Решетилівської ЦРБ
    • Блог Тернопільської обласної бібліотеки для молоді – Відділ мистецтв
    • Блог Тетяни Ярошенко "Могилянська Бібліотекарка"
    • Блог Тульчинської ЦРБ
    • Блог Херсонської обласної бібліотеки для дітей
    • Блог Херсонської обласної бібліотеки ім. Гончара
    • Бібліоміст – проект "Глобальні бібліотеки" в Україні
    • Бібліоміст Івано-Франківськ
    • Бібліомісток – блог Вінницької ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва
    • Бібліотека ВДНЗУ "УМСА"
    • Бібліотека ВНУ – ресурси для науки та освіти
    • Бібліотечна палата
    • Бібліотечний автобан
    • Бібліотечний гопак або блог Pani Ne Bibliotekar
    • Инновации в библиотеках
    • Ключ до фінансування Барської громади
    • Методист библиотеки: блог Харьковской ГНБ им. В.Г. Короленко
    • Методична служба публічних бібліотек Києва
    • Мистецька палітра Чортківщини – блог Чортківської ЦБС
    • Мышь библиотечная
    • Нетикет, веб-спілкування
    • Новости из жизни американских библиотек
    • Пан Бібліотекар
    • Проект "Інтернет для читачів публічних бібліотек" України
    • Рок-н-ролл в библиотеке
    • Товариство Чернігівських Бібліофілів
    • Українська бібліотечна асоціація
    • ЦБС Дніпровського району м. Києва
    • Электронный читальный зал Днепропетровской ЦБС
    • Юношеские библиотеки Украины
  • Підписатися на новини блогу

    Email

  • Архіви

  • Квітень 2013
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930  
    « Бер   Тра »
  • UA TOP Bloggers
  • Blog Stats

    • 424 222 hits

WPThemes.


  • Слідкувати Вже підписалися
    • Творчість та інновації в українських бібліотеках
    • Already have a WordPress.com account? Log in now.
    • Творчість та інновації в українських бібліотеках
    • Налаштувати
    • Слідкувати Вже підписалися
    • Реєстрація
    • Увійти
    • Копіювати коротке посилання
    • Поскаржитися на цей вміст
    • View post in Reader
    • Manage subscriptions
    • Згорнути цю панель
%d блогерам подобається це: