24-26 січня проходить семінар “Розбудова потужних бібліотечних асоціацій» у рамках реалізації Українською бібліотечною асоціацією однойменної програми ІФЛА (за підтримки ІФЛА, Фундації Білла та Мелінди Гейтс, програми «Бібліоміст» і Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні). В роботі семінару беруть участь члени Президії УБА. Завдання семінару – надати членам Президії знання та платформу для «творення» успішної бібліотечної асоціації. Питання, які розглядаються:
- Аналіз зацікавлених сторін та їхніх потреб
- Стратегічне та операційне планування
- Менеджмент ресурсів (фінансів, персоналу, волонтерів, інфраструктури)
- Ефективна структура асоціації, відповідальність і функції асоціації на національному, регіональному рівнях
- Розвиток стратегічного партнерства
- Комунікаційні та маркетингові стратегії
- Послуги членам
Дуже корисний семінар для членів президії УБА. Доречі, саме для членів президії такі заняття проводяться вперше. За що ми вдячні всім, хто дотичний до цього. Задоволені тренерами Дж.Халлам і В.Пашковою: все було дуже професійно, цікаво, продуктивно. Цікавий досвід отримали щодо діяльності Австралійської бібліотечно-інформаційної асоціації. Маємо сподівання на подальші подібні навчальні програми.
Досить несподівано, як на мене, семінар виявився доволі цікавим.
Не будучи членом Президії УБА, ніколи не думав, що так багато зусиль, – планування і втілення запланованого – може потребувати робота в бібліотечній асоціації.
Велика подяка нашим тренерам – Джиліан і Валентині Степанівні – за цей корисний тренінг.
На жаль, не все ми змогли пройти за 3 дні, проте залишився чудовий посібник з презентацією нашого австралійського тренера… Вважаю, він буде корисним не лише членам Президії, а й багатьом членам УБА задля розвитку Асоціації, та й взагалі усім, хто займається питаннями стратегічного/оперативного планування діяльності бібліотек.
Серед недоліків семінару відзначив би ще недостатнє вміння учасників щодо ведення дискусії – на цьому зосередила увагу й наш чарівний австралійський тренер…
@Ігор Торлін: …недостатнє вміння учасників щодо ведення дискусії…
Побили австралійського тренера?=) Посібник, чи хоча б презентація є десь викладена?
Я би теж погортала посібник… викладіть на сайті УБА?
Шановні колеги, щиро дякую за виявлений інтерес до програми ІФЛА “Розбудова потужних бібліотечних асоціацій”. Наразі навчальні матеріали, які в дуже стислі терміни було перекладено з англійської, потребують додаткового редагування. Ми будемо намагатися якомога швидше оприлюднити їх для широкого загалу.
Хочу внести ясність. Це не посібник австралійського тренера, а матеріали, розроблені експертами ІФЛА (я також долучилася як консультант). З цих матеріалів УБА почала робити “посібник”, організувавши переклад і редагування. До наступного семінару, що планується навесні (слідкуйте за оголошеннями УБА), ми допрацюємо і оприлюднимо ці матеріали… А тим часом ІФЛА завершить роботу над тими модулями, яких ще не вистачає, щоби курс вважати завершеним. Кого цікавлять проблеми діяльності національних бібліотечних асоціацій (історія, теорія та практика), можуть тим часом знайомитися з моєю монографію “Національні бібліотечні асоціації, 1876-2008” 🙂
Трохи засмутили Пана Бібліотекаря, бо нікого не побили :)). А дискусії вели дійсно бурхливо, з притаманною нам експресією!
Посібник для тренерів, тих, хто буде вчити активістів розбудовувати асоціацію, буде обов”язково! Адже передбачається робота тренерів, каскадування, а посібник – їх інструмент!
Трохи засмутили Пана Бібліотекаря, бо нікого не побили :)). А дискусії вели дійсно бурхливо, з притаманною нам експресією!
Посібник для тренерів, тих, хто буде вчити активістів розбудовувати асоціацію, буде обов”язково!
Викладіть англійською, чого до весни чекати?
Англійською див. на сайті ІФЛА. Там вже давно викладені готові матеріали. Треба їм написати (адреса на сайті), щоби Вам надіслали пароль.
Словом, у вас нема цих матеріалів 8(
ПБ: Я Вам підказую, де ці матеріали є, вже виставлені, а Ви все незадоволені!
Ми виставимо українською, коли вони будуть готові.