«Відкритий доступ до знань – сприяння сталому розвитку» – це тема Всесвітнього бібліотечного та інформаційного конгресу: 76-ої Генеральної конференції і асамблеї ІФЛА, що розпочала роботу 10 серпня у місті Гетеборгу (Швеція). Шведські колеги зі словами «Щасливі Вас бачити!» радо вітали близько 3100 бібліотекарів з понад 120 країн світу. Серед них – представників Української бібліотечної асоціації – Ірину Шевченко, президента УБА та Валентину Пашкову, віце-президента УБА.
Цьогорічна конференція відповідає президентській темі Еллен Тайс (ПАР) «Бібліотеки як рушійна сила доступу до знань» та покликана у черговий раз об’єднати зусилля світового бібліотечного співтовариства у вирішенні спільних проблем – збереження та примноження культурного розмаїття, сприяння впровадженню інформаційних технологій та інформаційній грамотності у суспільстві, забезпечення відкритого доступу до знань як умови сталого розвитку у глобалізованому світі.
УБА з 2009 року поновила своє членство в ІФЛА, і зраз на цій конференції її представники презентують стенд «Українська бібліотечна асоціація – лідер у покращенні безперевної бібліотечно-інформаційної освіти в Україні», розповсюджують інформаційну листівку про діяльність УБА, встановлюють партнерські стосунки з колегами з асоціацій інших країн, беруть участь у засіданнях секцій, семінарів, круглих столів. Остання новина – 12.08.2010 – на конференції урочисто оголошено про те, що Українська бібліотечна асоціація отримала спеціальний грант ІФЛА на проведення семінарів з організаційного розвитку!
Інформацію про події на конференції читайте на http://www.ifla.org/ifla76 або через твіттер з хештегом #ifla2010.
Цікаво, а чому досі немає жодного коментаря? Перебуваючі на конференції, дуже старалася швидко повідомити про новину колегам, адже це вперше в історії – Україна отримує грант ІФЛА! Далі за цим проектом буде нова для усіх робота і можливості. Виявляється – нікому не цікаво, яка саме робота, які саме можливості. Жодного навіть запитання – навіщо це нам? що за цим стоїть? які подальші перспективи? хто буде задіяний і т.д.
Дуже цікаво! Шукала пояснень на сайті УБА. Я думаю, що інформація з’явиться найближчим часом?!
Про новий проект – так! Тим більше, що вже перший тренінг буде цього року! На тренінгах будуть вчити тому, як розбудовувати асоціацію.
@Iryna Shevchenko, Ukraine: …Цікаво, а чому досі немає жодного коментаря?..
Тому ще цей анонс опубліковано на 3-тій день роботи конференції.
…дуже старалася швидко повідомити про новину колегам…
Куди ви їм повідомляли?
Цей пост датовано 13.08. Тепер 02.09 УБА виставляє майже такий ж пост з лінком на хвоти знайомих і не знайомих людей і постер УБА??? Як на мене – грантом тут не допомогти.
Я от би залюбки переглянув цьогорічну пристендову доповідь – “Ukrainian Library Association – The Leader in Reshaping Continuing Library and Information Science Education in Ukraine”.
Presenter: Valentyna Pashkova, Ukraine & Iryna Shevchenko, Ukraine.
Після доповіді п. Гуарда, та коментарів наших поважних колег, було б зовсім непогано ознайомитися з доповіддю УБА. Дякую.
Ви можете подивитися деякі фото з конференції ІФЛА тут: http://www.flickr.com/photos/51235748@N04/4950758337/in/set-72157624862836102/
Згодом ще додам і я.
Доповідь УБА Ви не зможете прочитати, бо це – фактично стенд, який Ви можете побачити на фото. Автори давали коментарі та пояснення тим, кого зацікавила інформація, коли вони підходили до нашого стенду, а також роздавали інформаційні матеріали про Українську бібліотечну асоціацію.Так працює Poster Session. Таке “засідання” відбувалося протягом двох днів по декілька годин. Деякого з наших “слухачів-відвідувачів” Ви можете побачити на фото.
@Vалентина Пашкова: якось надзвичайно мало інформації, яка б стала у нагоді бібліотекарям України.
Ось, наприклад, пост-антипод від російських колег:
http://bibliotekarsha.blogspot.com/2010/08/2010-ifla2010.html
ПБ:Щось я не розумію Вашу іронію… Ви хочете отримати більше інформації про що? Про конференцію ІФЛА? Чи про українські бібліотеки? Ви ж розумієте, що висвітли всі питання, що розглядалися на конференції, неможливо… Картина може бути створена лише загальними зусиллями багатьох… Тож пости від російських колег також дуже корисні. Тим більше, що у кожному заході кожен бачить щось своє… Тож фотографії допоможуть побачити чим ми займалися на конференції. Результати наших зустрічей і перемовин будуть помітними із наступних проектів УБА. Зокрема, як результат нашої участі у конференції ІФЛА, на 20 жовтня заплановано семінар з представниками OCLC в Києві на базі Національної парламентської бібліотеки з запрошенням всіх зацікавлених. Зараз здійснюється організаційна підготовка. Планується реалізація проекту, присвяченого розвитку міцних бібліотечних асоціацій за підтримки ІФЛА та Фундації Білла та Мелінди Гейтс. Досягнуті домовленості про співпрацю з Бібліотечною асоціацією Австрії. Це лише деякі приклади, бо конференція ІФЛА – це не лише доповіді, але й можливості для налагодження контактів, передусім міжнародних, обговорення спільних проектів, можливості зробити Україну “помітною” у світовому бібліотечному ландшафті. Матеріали з конференції будуть активно використані в системі безперервної освіти… Вже цього тижня під час семінарів у Херсоні, в яких взяли участь близько 50 бібліотекарів, я розповідала про світові тенденції розвитку бібліотечної справи, як це можна було побачити через призму конференції ІФЛА, про досвід бібілотек Швеції тощо. Єдине чого катастрофічно не вистачає, – це часу, щоби всі плани і можливості ефективно використати… Будемо прагнути і докладати більше зусиль, щоби іронії було меньше…. 🙂
@Vалентина Пашкова: А де була іронія??? Ірина Шевченко запитує чому ніхто не коментує? Я в свою чергу запитую – А що коментувати, коли ви по приїзді нічого не розповідаєте?
Думаю, ваш останній коментар (2-гу його частину) варто було би вивісити окремим постом.
Тепер вже коментують :))
Приймаємо пропозиції щодо участі в тренінгах!
Подавайте заявки, якщо бажаєте взяти участь у тренінгах за проектом ІФЛА для організаційного розвитку УБА!
Працюють всі контакті телефони, мій також 0505948035
@Ірина Шевченко: Тренінг для розвитку УБА??!