• Домівка
  • Про блог

Творчість та інновації в українських бібліотеках

Iнформаційно-просвітницький блог для бібліотекарів

Feeds:
Публікації
Коментарі
« Історії успіху від бібліотек
Конкурс проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами від програми Бібліоміст »

Доповіді про Україну на конгресі ІФЛА

14 Липня, 2010 від libinnovate


За адресою http://www.ifla.org/files/hq/papers/ifla76/89-guard-en.pdf Ви можете ознайомитися з доповіддю «Оази інновацій: виявлення інновацій у місцях, де не чекаєш», підготовлену Коліном Гуардом і Арі Кацом з програми «Бібліоміст» (англійською) для виголошення на конгресі ІФЛА, який відбудеться в серпні 2010 р. У доповіді дається різко негативна характеристика бібліотечної системи України, її неготовність до змін, водночас наводяться приклади інноваційних підходів у трьох бібліотеках України – Центральній міській бібліотеці ім.М.П.Кропивницького м.Миколаєва (директор п.Т.Тверда), Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці «Молода Гвардія» (директор п.Г.Конашко), ЦБС Деснянського району м.Києва (п.Т.Курило), дається висока оцінка керівникам цих бібліотек. Описуються деякі заходи програми Бібліоміст, згадуються УБА, Національна парламентська бібліотека України, бібліотека Білозерського району Херсонської області. Погляд авторів цікавий тим, що дозволяє побачити себе очима іноземців, які прийшли працювати в Україну… На конференції ІФЛА буде також пристендова доповідь віце-президента В.Пашкової та президента УБА І.Шевченко «УБА – лідер у перебудові безперервної бібліотечно-інформаційної освіти в Україні». Участь представників УБА у конференції ІФЛА відбудеться за підтримки програми Бібліоміст.

  • Натисніть, щоби поділитися на Twitter (Відкривається у новому вікні)
  • Click to share on Blogger (Відкривається у новому вікні)
  • Натисніть, щоб надрукувати (Відкривається у новому вікні)
  • Натисніть, щоби поділитися на LinkedIn (Відкривається у новому вікні)
  • Click to share on Facebook (Відкривається у новому вікні)
  • Натисніть, щоб надіслати це другові по e-mail (Відкривається у новому вікні)
  • Натисніть, щоби поділитися на Pinterest (Відкривається у новому вікні)

Подобається це:

Подобається Завантаження…

Пов’язано

Опубліковано в Uncategorized | Позначено ІФЛА, Українська бібліотечна асоціація, програма Бібліоміст, інновації | 38s коментарів

Відповідей: 38

  1. на 14 Липня, 2010 at 6:49 pm ПБ

    Ух… якось трохи переклав. Дякую за лінк, пізнавально, місцями гостро. Поділюсь думками з прочитаного у себе.

    Вже можна сказати: мало разів нагалошувалось, що мова саме про публічні бібліотеки (нє, ну я побачив, що секція 89. Metropolitan Libraries with Public Libraries, але часами пишеться про “укр. біб. систему”) .

    Часом не знаєте скеільки часи автори провели в Україні?


  2. на 15 Липня, 2010 at 9:17 am Валентина Пашкова

    Проект “Бібліоміст” працює в Україні приблизно рік. Один з авторів зараз живе в Україні, інший працює й живе в Вашингтоні. Вони мають певний досвід роботи в Україні та інших пострадянських країнах, але в інших галузях – не бібліотечній.
    Думаю, що нам слід активніше поширювати інноваційний досвід, є багато інших позитивних прикладів інноваційних проектів, але важливо їх ширше представляти широкому загалу та бібліотечній спільноті – українській і зарубіжній. Ми намагаємося це робити на цьому блозі, на конференціях, у пресі. Долучайтеся, шановні колеги!


  3. на 15 Липня, 2010 at 9:25 am ПБ

    @Валентина Пашкова & all: “…Нам слід активніше поширювати інноваційний досвід”. У доповіді розповідається не так на інноваційну діяльність, як на вади укр. бібліотек і можливі шляхи подолання цих проблем.

    Всі згодні з оцінкою авторів?


  4. на 15 Липня, 2010 at 9:46 am Валентина Пашкова

    Я згодна з авторами, що бібліотеки в Україні повинні швидше трансформуватися, бо, на жаль, більшість із них неприваблива для читачів, не відповідає потребам сучасної людини і суспільства, що змінилося й постійно змінюється. Але якби я писала таку доповідь, то звернула більше уваги на позитивні зміни, яких набагато більше, на те, в яких складних умовах працюють бібліотеки і бібліотекарі в Україні й змінюють бібліотеки. Звичайно, такі зміни відбуваються дуже повільно, але відбуваються. Я би зупинилася на проектах, які сприяли таким змінам (не лише на проекті “Бібліоміст”), подивилася на питання в історичній перспективі. Але то би була інша – моя – доповідь… Власне, у нашій пристендовій доповіді на конгресі ІФЛА ми покажемо те позитивне, що УБА робить у сфері пслядипломної освіти бібліотекарів. А погляд з “іншого берега” допомагає нам подивитися на себе іншими очима і, на жаль, багато з чим погодитися, але й, водночас, навести свої аргументи там, де не погоджуємося, бо краще володіємо ситуацією та є професіоналами у цій сфері.


  5. на 15 Липня, 2010 at 10:00 am ПБ

    @Валентина Пашкова: “в яких складних умовах працюють бібліотеки і бібліотекарі в Україні” Ну таке враження що йде війна 🙂

    А виставите у блозі і Вашу пристендову доповідь на конгрес ІФЛА?

    @ALL: мої рефлексії і візії віж прочитаного тут – http://panbibliotekar.blogspot.com/2010/07/blog-post_15.html
    Обережно, багато букоф!

    Офтоп. Чим “загрожує” Могилянці перехід під Міносвіти?


  6. на 15 Липня, 2010 at 12:18 pm Рогатинська бібліотека

    У висновках доповіді з поміж іншого добре підмічена необхідність «системи рейтингів та нагород» для українських бібліотек. На жаль, у нас і з цим є проблеми. Щоправда, Міністерство культури проводило, здається, аж два роки (у 2007-2008 рр.) Всеукраїнський конкурс бібліотечних ідей та планувало провести у 2007 році Всеукраїнський конкурс бібліотечних веб-сайтів, але чомусь так і не провело (в Інтернеті є тільки Положення про цей конкурс).

    Добре було б мати бібліотекарям свій бібліотечний «Оскар». Можливо, ним стане конкурс «Бібліотека року», який проводить УБА. Дуже б цього хотілося.


  7. на 15 Липня, 2010 at 2:49 pm ПБ

    @Рогатинська бібліотека: А ви брали участь у конкурсі від УБА минулого року?

    http://panbibliotekar.blogspot.com/2009/09/blog-post_30.html


  8. на 15 Липня, 2010 at 4:39 pm Рогатинська бібліотека

    2ПБ Ні, не брали. Але в майбутньому будемо, особливо якщо УБА придумає номінацію для маленьких бібліотек.

    Можливо, конкурсу “Бібліотека року” бракує розкрутки і фінансів для стимулювання участі якомога більшої кількості бібліотек у ньому, але є надія, що співпраця УБА з “Бібліомостом” та Фундацією Біла та Мелінди Гейтс позитивно позначиться на вирішенні цих проблем. Тим більше, що Фундація опікується майже аналогічним конкурсом в США. Хоча ми, так сам як і пані Галина Конашко, слова якої цитують автори Доповіді, вважаємо, що мета участі у бібліотечних конкурсах – це не гроші, а “recognition” :-).


  9. на 15 Липня, 2010 at 5:39 pm ПБ

    @Рогатинська бібліотека: Ага “recognition”). Як казала пані Тверда: “Уявіть, що у вас 1млн. долярів і пофантазуйте собі”.


  10. на 16 Липня, 2010 at 8:22 am Валентина Пашкова

    Якщо Ви подивитеся на переможців конкурсу УБА “Бібліотека року”, то побачите там і сільські бібліотеки з Миколаївської та Вінницької областей… Навіщо окремий конкурс для невеликих бібліотек? Це ж престижно – перемогти серед великих і начебто потужних 🙂


  11. на 16 Липня, 2010 at 2:28 pm Ярослава Сошинська

    Шановні колеги!

    Українська бібліотечна асоціація вже оголосила 2 конкурси: Всеукраїнський конкурс “Бібліотека року 2010” та Всеукраїнський конкурс літературних творів бібліотечних працівників. Наразі визначено журі цих конкурсів, триває отримання й опрацювання заявок.

    Переможці будуть визначені та нагороджені до Всеукраїнського дня бібліотек. З умовами конкурсів можна ознайомитися на веб-сайті УБА http://www.uba.org.ua/
    Також рекомендуємо звернути увагу на конкурс фоторобіт, що проводиться колективним членом УБА – ГО “Асоціація бібліотек Вінниччини”.

    Президія та Виконавчий офіс УБА завжди раді підтримати Ваші ініціативи про співпрацю та нові проекти!


  12. на 16 Липня, 2010 at 3:20 pm ПБ

    Конкурс “Бібліотека року” це чудово, це прекрасно… Але чим зарадить конкурс літробіт, фоторобіт… ?? Плануєте розширити репертуар змагань вишивкою, в’язанням, орігамі?..


  13. на 16 Липня, 2010 at 5:06 pm Ярослава Сошинська

    Хочемо розкрити творчий потенціал бібліотечних працівників, показати бібліотеки і бібліотекарів не суто у власному професійному середовищі, а як потужну частину громади, відкриту до нових форм співпраці і спілкування на актуальні “позабібліотечні “теми


  14. на 16 Липня, 2010 at 6:13 pm ПБ

    @Ярослава Сошинська: ну нехай зголошуються на “Коронацію слова”, наприклад.
    Подивіться на конкурс очима читача – він прийшов, приміром, хоче книгу. Йому байдуже, що бібліотекар пише вірші, чи готує найсмачніші в світі макарони. Він прагне швидко отримати потрібне, а не спілкування на актуальні “позабібліотечні “теми.
    Чому не конкурс на швидкість пошуку інформації в тирнеті, чи правильності бібописів… чи ще щось, що має сенс для підвищення кваліфікації працівника?


  15. на 17 Липня, 2010 at 8:44 am маленький бібліотекар

    На мою думку, ключове питання цієї доповіді “How can a culture of innovation be fostered in library systems where stagnation is the norm?”, тобто “Як може розвиватись культура інновацій у бібліотечній галузі, для якої стан занепаду – це норма?” все-таки залишилось без відповіді. Чи може воно взагалі було риторичним?
    Давайте будемо чесними. Хіба ми по-справжньому хочемо змін? Ми ж звикли працювати “по старинке” і абсолютну більшість це влаштовує. Навіщо напружуватись, брати участь у якихось конкурсах, проектах, коли можна спокійнісінько собі сидіти і не рипатись, отримуючи при цьому свої середні “UAH 1907” щомісяця?


  16. на 17 Липня, 2010 at 3:55 pm ПБ

    @маленький бібліотекар: скажу, що не зла у вас така “середня” по бібліотеці.

    @ALL: Пан Колін, як і обіцяв, надіслав російський переклад доповіді. Ознайомитись можна тут – http://panbibliotekar.blogspot.com/2010/07/blog-post_17.html


  17. на 19 Липня, 2010 at 3:33 pm Ярослава Сошинська

    До ПБ – учасника блогу без імені і прізвища:)

    Як на мене, то звужений підхід до функцій бібліотеки як виключно інформаційної установи перетворює процес обслуговування користувача на суто технічний, в якому за певних умов взагалі можна обійтися без бібліотекаря. Але мені, багатьом моїм колегам і читачам більше імпонує комунікаційний підхід.

    А стосовно конкурсів на швидкість пошуку інформації чи на правильність бібліографічних описів – прошу, організуйте! Президія та Виконавчий офіс УБА із задоволенням підтримають Вашу ініціативу!


  18. на 19 Липня, 2010 at 6:41 pm ПБ

    NB! Я автор блогу.

    Бачу ці суперечки про “комунікаційний підхід” безрезультатні. Ви вже собі все запланували.

    “…прошу, організуйте! Президія та Виконавчий офіс УБА із задоволенням підтримають Вашу ініціативу!”

    А на яку підтримку можна сподіватися? Так, на перший погляд, мені потрібно:
    1) Компетентні члени жюрі (3 людини, разом не працюють, альтруїсти).
    2) Призовий фонд (від 6-тис. грн.)
    3) Інформаційна підтримка.


  19. на 20 Липня, 2010 at 1:27 pm Ярослава Сошинська

    Ми можемо запропонувати членів журі як зі складу Президії, так і взагалі від членів УБА, якщо буде розроблене положення про Ваш конкурс і висловлені пропозиції щодо компетентності.

    Також надамо інформаційну підтримку на веб-сайті УБА, наших блогах, в бюлетені УБА та іншими доступними нам комунікаційними каналами.

    А щодо призового фонду – то це питання до організаторів і їх вміння відшукати необхідні ресурси:)) Наразі організатором зголошуєтеся бути Ви:))


  20. на 20 Липня, 2010 at 1:46 pm Валентина Пашкова

    ПБ: Щодо призового фонду, то можна буде шукати спонсорів, коли ми матимемо концепцію конкурсу і положення. Я згодна допомагати шукати спонсорів і долучитися до формулювання концепції конкурсу, але долучитися, а не розробляти з самого початку… 🙂 Давайте разом! Моя електронна адреса: PashkovaVS@yahoo.com
    Чекаю перший варіант! Як показує досвід конкурсу “Бібліотека року”, організація і проведення конкурсу – це копітка робота, яка потребує значних витрат часу, чіткого дотримання всіх процедур, що мають бути виписані у положенні, професійних і відповідальних членів організаційного комітету та журі. І Ви вірно кажете – широкого поширення інформації про конкурс.


  21. на 20 Липня, 2010 at 4:00 pm Рогатинська бібліотека

    Щодо бібліотечного конкурсу від Пана бібліотекаря. Якщо його вдасться організувати, то Рогатинська бібліотека готова бути у числі перших, хто подасть заявку на участь 🙂


  22. на 20 Липня, 2010 at 4:53 pm ПБ

    @Рогатинська бібліотека: дякую за готовність. Але от заявок не хочу – мені що їх потім опрацьовувати?! 🙂

    Проте, переконаний: якщо конкурс відбудеться – ви вдало виступите! Бо, як хтось там писав, “не гроші, а “recognition” 🙂


  23. на 20 Липня, 2010 at 6:55 pm ПБ

    Ось мій проект положення –
    http://panbibliotekar.blogspot.com/2010/07/blog-post_4109.html


  24. на 21 Липня, 2010 at 9:57 am Ярослава Сошинська

    Одразу перше запитання – ХТО є організаторами конкурсу? Хто розробляє список завдань і критерії оцінки – організатори чи журі?? Що таке – “офіційний сайт Конкурсу” і хто його адмініструє? Чи достатньо 1 доби на опрацювання результатів і визначення переможців?


  25. на 21 Липня, 2010 at 10:19 am Валентина Пашкова

    Приєднуюсь до цих запитань пані Ярослави. А також концептуально давайте визначимося: пошук інформації в Інтернеті – це дуже розмито… Може з певної тематики? Скажімо, з охорони навколишнього середовища, історії України, законодавства України тощо. Пошук в Інтернеті (відкритому сегменті), чи по он-лайнових базах даних? Це вже буде інший наголос. Скільки бібліотек зможе в такому конкурсі взяти участь, скільки є передплатниками таких баз даних? Може конкурс серед передплатників певних баз даних? Тоді можна звернутися по фінансування нагород для переможців до виробників цих баз даних… Таким чином, поки більше запитань, ніж відповідей… Але розмова дуже корисна… Добре буде почути думки інших бібліотекарів… Конкурс може бутии дуже цікавий!
    І вірно, ПБ, що членам журі треба буде обробляти всі отримані результати…


  26. на 21 Липня, 2010 at 11:04 am Валентина Пашкова

    Пишу знову, бо не можу не відреагувати на пост на блозі “Бібліотека без бар’єрів” (http://om222.blogspot.com/) щодо предмету нашої розмови — інновацій в українських бібліотеках та доповіді керівників програми “Бібліоміст”. Дякую авторові! Цікаво! Корисно! Заставляє думати… Хотілося би почути бібліотекарів з інших бібліотек!


  27. на 21 Липня, 2010 at 11:41 am ПБ

    @Ярослава Сошинська:
    1. “ХТО є організаторами конкурсу?”
    За моєї пам’яті – хто знаходив спонсорів, той і виступав організатором. Хтось хоче бути організатором?

    2. “Хто розробляє список завдань і критерії оцінки?”
    Пропоную спільно. Критерії оцінки можна відразу ж відкрито обговорити, щоб потім не виникло питань.

    3. “Що таке – “офіційний сайт Конкурсу”?”
    Можу бути цей блог, сайт УБА… Просто, за певною адресою у зазначений зявляється список завдань і мило. Додати допис – ось і вся робота адміна. Решта друзів Конкурсу просто миттєво перепастять цей допис собі.

    4. “Чи достатньо 1 доби?”
    Цей термін швидше як натяк же не слід затягувати з оголошенням результатів. Звісно, якщо учасників буде надто багато 1 доби забракне. Про це можна буде повідомити в твіттер-трансляції, або провести попередній запис, к-сть зголошених х2 і тоді вже вирішити чи доби буде достатньо.


  28. на 21 Липня, 2010 at 11:55 am ПБ

    @Валентина Пашкова:

    “пошук інформації в Інтернеті – це дуже розмито…”
    Пропоную 5 завдань різної тематики, щоб усі були в рівних умовах (раптом хтось спец із законодавства України, чи має знайомого юриста:)).
    Краще нехай джерела знаходяться в ОА (знову ж – рівність).

    Крім того, “пошук в тенетах” це лише моя пропозиція. Можуть бути інші ідеї. Н-лад, вже згадуваний мною бібопис:

    N-кількість сканів документів (не обов’язково весь документ, а лише потрібні для опису сторінки) вивісити для скачування, описують, надсилають і готово. Тоді часу на опрацювання потрібно буде навіть менше доби. Усі відповіді вивісив – кожен побачить свої помилки. Тільки тут швидкість важливіша ніж при пошуку – хто перший абсолютно вірно описав, той і переміг. Нема таких – мінус з призових і хто найшвидший з найменшою к-стю помилок.


  29. на 21 Липня, 2010 at 11:58 am ПБ

    Офтоп. А чому у вас “Новостійно-просвітницький блог”? Це “новостійно” від рос. “новости”?


  30. на 21 Липня, 2010 at 3:57 pm Валентина Пашкова

    ПБ: Приймається. Зараз виправимо…. 🙂 Дякуємо!


  31. на 22 Липня, 2010 at 4:45 pm Наталя

    В нас інтернет-центр і інфо-центр регулярно проводять змагання по пошуку інфи в інеті – і для читачів, і для бібліотекарів (в першу чергу для тих, хто працює в інеті і з читачами). Я їм передам про цю вашу ініціативу. Взагалі як згадаю їх питання – це було непросто шукати, ще й на щвидкість. Можливо, якість розробки в них є.


  32. на 22 Липня, 2010 at 6:14 pm ПБ

    @Наталя: Регулярно проводяться?! Чому в пості про “інноваційні інновації” не описали? Ваші інфо-центровики будуть серйозними суперниками для рогатинської бібліотеки 🙂

    @Валентина Пашкова, Ярослава Сошинська & ALL: є якісь нові думки, зауваження, вісті з полів… щодо конкурсу?


  33. на 23 Липня, 2010 at 9:51 am Ярослава Сошинська

    Повертаючись до всіх висловлених пропозицій щодо організації конкурсу, починати треба зі створення оргкомітету, який допрацює Положення і розпише всі орг. процедури. Якщо шановний ПБ пам`ятає, то від Виконавчого офісу УБА була запропонована інформаційна підтримка та кандидатури в журі. Тож на часі дійсно визначитися з ініціаторами і організаторами. Адже висловити ідею – це лише початок справи, далі слід багато попрацювати, щоб вона була втілена у життя.

    Також хочу повідомити шановних колег, що Президія УБА продовжує приймати на розгляд клопотання про присвоєння почесних відзнак УБА.

    Детальніше читайте на веб-сайті УБА http://www.uba.org.ua/htdocs/modules/news/article.php?storyid=425


  34. на 23 Липня, 2010 at 11:15 am ПБ

    @Ярослава Сошинська: “Пан Бібліотекар” це просто плід уяви, а сама фізична оболонка “не пагониста” 😦 Тому мені залишається сподіватись, що ідеї хтось підхопить.

    А щодо присвоєння почесних відзнак УБА – номінація “За відданість бібліотечній справі”, це типу хто 50 років пропрацював у бібліотеці?


  35. на 23 Липня, 2010 at 3:42 pm Ярослава Сошинська

    Ага, тобто міраж і “contra spem spero” :))
    А як же благородні цілі консолідувати професійну громаду, а не передоручати справу іншим?:))

    Стосовно відзнак УБА – засновником, президентом і нинішнім віце-президентом Асоціації В.Пашковою було свого часу розроблено детальні положення про кожну номінацію. До речі – чудовий зразок якісних програмно-організаційних документів.
    Повний текст читайте на веб-сайті УБА http://www.uba.org.ua/htdocs/modules/content/index.php?id=25


  36. на 23 Липня, 2010 at 4:07 pm ПБ

    @Ярослава Сошинська: “…А як же благородні цілі консолідувати професійну громаду…”

    Христу не вдалось консолідувати професійну громаду, куди вже там мені?..)
    Проте, я не Косач і тому переконаний що якось повернуся до цієї ідеї.


  37. на 28 Липня, 2010 at 2:49 pm Ліна

    Ознайомившись у Вашому блозі з доповіддю вельмишановного пана Коліна Гуарда, висловлюємо свою думку з цього питання.
    Однією з перших реакцій на виступ «Оазисы инноваций: выявление инноваций даже в наименее ожидаемых местах» у блозі «Пан бібліотекар» було запитання: «Скільки часу автор прожив в Україні?»
    Ми ж хочемо його розширити: Які і скільки бібліотек він відвідав? З ким безпосередньо спілкувався? Скільки бібліотечних сайтів переглянув? Адже саме це повинно лежати в основі аналізу стану бібліотечної справи в Україні.
    Звідки взяті показники читачів по вікових категоріях? 38% дітей, в той час, як в більшості бібліотек цей відсоток складає 17-18% від загальної кількості читачів.
    Автор не володіє інформацією про інноваційну діяльність бібліотек України, адже зустрічаючись зі своїми колегами, протягом останніх 10 років, на бібліотечних заходах в Парламентській бібліотеці України, ми були просто вражені фонтаном впроваджених бібліотечних ідей в бібліотеках Вінниччини, Івано-Франківщини, Дніпропетровщини, Кіровоградщини, Миколаєва, Закарпаття, Білої Церкви і т.д.
    Та й бібліотекам Києва є про що сказати. Кожен район має свою родзинку:
    Оболонь – меморіальна функція та Інтернет-технології;
    Шевченківський район – робота з етнічними громадами та соціальні проекти;
    Дніпровський район – співпраця з владою та громадськими організаціями;
    Солом’янський – гендерні питання.
    Нам приємно було почути таку високу оцінку роботи бібліотек Києва з вуст відомих бібліотечних фахівців Білорусі та Росії на Всеукраїнській школі методиста в кінці 2009 р.
    Звичайно, ми свідомі того, що з 18000 бібліотек так працює, можливо, лише третина, але ж і це вже не дає права говорити, що нормою для українських бібліотек є стагнація.
    За що ми вдячні п. Коліну Гуарду, що він ще раз підтвердив те, що не навчились ми ще розповідати про нашу роботу. Якби цей виступ не був для ІФЛА, що є болючим, а не стимулюючим фактором для бібліотекарів України, можна було б подякувати п. Гуарду за появу критичних зауважень.
    Радіємо з того, що керівникам деяких обласних бібліотек вдалося, за підтримки програми «Бібліоміст» здійснити поїздку до США на навчання. Проте, хотілось би, щоб були різні групи бібліотекарів, в тому числі і переможців усіляких конкурсів з невеликих бібліотек України.
    І на закінчення. Шановні панове! Незважаючи на нестерпну спеку, оазів в Україні набагато більше! Треба тільки гарно вдивлятись!

    З повагою
    Небайдужі бібліотекарі з «найменш очікуваних місць». м. Київ


  38. на 30 Липня, 2010 at 10:43 pm Київ

    Основне враження від творчості “іноземців, які прийшли (пішки через Атлантику) працювати в Україну…”
    – Не подобається мені Каррузо – ані голосу, ані слуху…
    – Ти чув Каррузо?
    – Ні, але мені наспівав Циперович

    Три бібліотеки з 20000 – це майже подвиг для дослідження. Чи вони не надірвалися?



Коментарі закрито

  • Бібліоблоги України

    ↑ Grab this Headline Animator

  • УБА в соціальних мережах

    twitter facebook twitter twitter twitter twitter twitter

  • Мітки\Tags

    ALA CILIP IFLA LEAP ІФЛА Адвокація Американська бібліотека Американська бібліотечна асоціація Асоціація «Інформатіо-Консорціум» Бібліоміст Верховна Рада України Всеукраїнський день бібліотек День бібліотек Електронні книжки Захист персональних даних Кодекс етики Національна парламентська бібліотека України Посольство США США УБА Українська бібліотечна асоціація авторське право адвокасі безпека блог бібліотека бібліотеки в США бібліотечне обслуговування незрячих веб-сайт вебкаст відео відкритий доступ вітання громада девіз дослідження доступ до Інтернету діти е-книга е-книги електронна книга електронні книги етика бібліотекаря закон законодавство зарубіжний досвід книга кодекс етики бібліотекаря конкурс конференція конфіденційність лідерство мобільні бібліотеки молоді бібліотекарі міжнародна співпраця наука освіта офіційна інформація партнерство права людини програма Бібліоміст проект проект LEAP публічні бібліотеки семінар соціальні мережі співпраця з громадою читання шкільна бібліотека інвалідність інновація інновації інтелектуальна свобода інтернет інформаційні технології
    • Перегляд фільмів у бібліотеках. Це законно?
  • Останні коментарі

    ВП до Дякую за увагу та спілкув…
    колега до Дякую за увагу та спілкув…
    Ираида Ивановна до Дякую за увагу та спілкув…
    В.Катерина до Дякую за увагу та спілкув…
    відділ нотного фонду до Дякую за увагу та спілкув…
    провідний бібліотека… до Дякую за увагу та спілкув…
    Конструктивна до Дякую за увагу та спілкув…
    две оптимистки до Дякую за увагу та спілкув…
    Юморина до Дякую за увагу та спілкув…
    Авель до Дякую за увагу та спілкув…
  • Корисні посилання

    • biblio_novichok
    • Blogoreader – українська блогосфера
    • Bookworm – Блог для читачів бібліотеки м. Суми
    • Библиомир – блог библиотекарей Беларуси
    • Библиотека без барьеров
    • Библиотеки и молодежь – Блог Российскай государственной библиотеки для молодёжи
    • Блог Відділу мистецтв Бібліотеки для молоді м. Києва
    • Блог Долинської ЦРБ
    • Блог Заліщицької ЦБС
    • Блог Каланчацької ЦБС
    • Блог Кіровоградської ОУНБ
    • Блог Могилянської Бібліотеки
    • Блог Посольства США в Україні
    • Блог Решетилівської ЦРБ
    • Блог Тернопільської обласної бібліотеки для молоді – Відділ мистецтв
    • Блог Тетяни Ярошенко "Могилянська Бібліотекарка"
    • Блог Тульчинської ЦРБ
    • Блог Херсонської обласної бібліотеки для дітей
    • Блог Херсонської обласної бібліотеки ім. Гончара
    • Бібліоміст – проект "Глобальні бібліотеки" в Україні
    • Бібліоміст Івано-Франківськ
    • Бібліомісток – блог Вінницької ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва
    • Бібліотека ВДНЗУ "УМСА"
    • Бібліотека ВНУ – ресурси для науки та освіти
    • Бібліотечна палата
    • Бібліотечний автобан
    • Бібліотечний гопак або блог Pani Ne Bibliotekar
    • Инновации в библиотеках
    • Ключ до фінансування Барської громади
    • Методист библиотеки: блог Харьковской ГНБ им. В.Г. Короленко
    • Методична служба публічних бібліотек Києва
    • Мистецька палітра Чортківщини – блог Чортківської ЦБС
    • Мышь библиотечная
    • Нетикет, веб-спілкування
    • Новости из жизни американских библиотек
    • Пан Бібліотекар
    • Проект "Інтернет для читачів публічних бібліотек" України
    • Рок-н-ролл в библиотеке
    • Товариство Чернігівських Бібліофілів
    • Українська бібліотечна асоціація
    • ЦБС Дніпровського району м. Києва
    • Электронный читальный зал Днепропетровской ЦБС
    • Юношеские библиотеки Украины
  • Підписатися на новини блогу

    Email

  • Архіви

  • Липень 2010
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    262728293031  
    « Чер   Сер »
  • UA TOP Bloggers
  • Blog Stats

    • 424 053 hits

WPThemes.


  • Слідкувати Вже підписалися
    • Творчість та інновації в українських бібліотеках
    • Already have a WordPress.com account? Log in now.
    • Творчість та інновації в українських бібліотеках
    • Налаштувати
    • Слідкувати Вже підписалися
    • Реєстрація
    • Увійти
    • Копіювати коротке посилання
    • Поскаржитися на цей вміст
    • View post in Reader
    • Manage subscriptions
    • Згорнути цю панель
%d блогерам подобається це: